Isıbor » Neden Isı Yalıtımı Yaptırılmalı?
Neden Isı Yalıtımı Yaptırılmalı?

Neden Isı Yalıtımı Yaptırılmalı?

tarih: 31 Ekim 2019    yazar: Admin

Isı yalıtım, yapıların dış bölümüne yapılan bir izolasyon yöntemidir. Mevsim durumuna göre dışarıdan soğuk ve sıcağın içeriye girmesini engelleyen bu değişim, ekonomik olarak büyük avantajlar meydana getirmektedir. Kış aylarında içeriğe soğuğun girmesini engelleyen yalıtım, yaz aylarında ise sıcağın içeriye nüfus etmesini engeller. Yapıların sağlığını koruyan yalıtım oldukça uzun ömürlüdür. Birazdan bahsedeceğimiz üzere faturalarda %50 oranında tasarruf meydana getiren bu sistem, hemen hemen tüm yapılara uygulanabiliyor. Son yıllarda giderek artan ısı yalıtımının birden fazla avantajı bulunmaktadır. Çevre kirliliğini de azaltan yalıtım, fosil yakıt kullanımını da minimuma indirmektedir. Yalıtım yaptıracak kişiler bu alanda en iyi hizmet veren kuruluşlarla iletişime geçmesi gerekmektedir.

- Doğru malzemeler ve doğru teknikler uygulanarak yapılan yalıtımlar kışın soğuğu, yazın sıcağı ortam içerisine sokmaz.
- Yukarıda belirttiğimiz kriterlere uygun yapılan yalıtımlarda enerjiye harcanan giderler ortalama olarak %50 oranında düşmektedir.
- Evlerde görülen rutubet tamamen ortadan kalkmaktadır. Küf, nem, mantar ve siyah lekeler tamamen kaybolmaktadır.
- Yapılacak olan yalıtım başta Türk ve Avrupa standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Bu durum bina ömrünü artırarak sağlıklı ve konforlu bir yaşam yuvasının oluşmasını sağlar.
Yapılarda ısı enerjisi olarak fosil yakıtlar kullanılmaktadır. Enerji giderlerini azaltan yalıtım, doğaya daha az fosil yakıt atılımı sağlar. Bu durum doğaya büyük oranda katkı sağlar.